Výsledky vyhľadávania

Ponúkame Vám na predaj dva rodinné domy

650 000 eur 

Informácie

Nehnuteľnosť Id: 23526
Cena: 650 000 eur
Garáž: áno
Počet izieb: 10
Celková výmera: 246 m2
Kúpeľňa: 5
Konštrukcia: tehlová
Výmera pozemku: 300 m2
Parkovanie: garáž

Popis nehnuteľnosti

Pre nového majiteľa ponúkame možnosť kúpy dvoch rodinných domov na spoločnom pozemku, ktoré ponúkajú mestské bývanie s nájomným rodinným domom alebo firemným sídlom. Rodinné domy sa nachádzajú vo vyhľadávanej lokalite v mestskej časti Nové Mesto – Bratislava na Kramároch.

Príbeh rodinných domov sa začal písať v roku 1973, kedy si terajšia rodina zabezpečila 6i rodinný dom v radovej zástavbe na Vlárskej ulici. Kúpou tohto rodinného domu si rodina zabezpečila nie len krásne bývanie ale aj hodnotu. Už v tom čase bol veľký záujem o túto lokalitu, keďže priamo o tento 6i rodinný dom mali záujem ambasády rôznych krajín. V roku 1996 sa rodina rozhodla vybudovať garáž s prístavbou, ktorá bola umiestnená z opačnej strany pozemku. Využitie bolo hlavne na parkovanie auta.

Mala samostatný prístup z ulice, čo bolo veľkou výhodou. Majitelia boli silno rodinne založení a veľmi snívali o tom, aby mohli aj so svojimi rodinnými príbuznými bývať spoločne. Práve preto ich napadlo, že využijú garáž s prístavbou na možnosť rozšírenia nadstavby, ktorá vznikla v roku 2006 na Olivovej ulici. Vtedy sa rodine splnil sen a užívali si spoločne bývanie na jednom pozemku. Pravdou je to, že pozemok bol ukrojený o nejakú časť ale rodina bola prvoradá. Tento príbeh je veľmi dôležitý, pretože práve nový majiteľ môže písať nový príbeh týchto rodinných domov.

Využitie je veľmi flexibilné. Ak ste náročný a milujete takéto príbehy, tak ste na správnom mieste. Rodinný dom na Vlárskej ulici je v pôvodnom stave a potrebuje okamžitú rekonštrukciu. Pri správnom navrhnutí architektov môže vzniknúť útulne bývanie s dobrým dispozičným riešením. Tento rodinný dom ma veľký potenciál, aby sa stal hlavným sídlom rodinného bývania. Ak zároveň popritom uvažujete podnikať alebo už podnikáte, tak jedno z riešení rodinného domu na Olivovej ulici je práve sídlo vašej firmy. Ak to práve nie je vaša situácia, tak ideálne riešenie je využiť rodinný dom na Olivovej ulici ako nájomný rodinný dom, čim získate vedľajší mesačný príjem.

Samozrejme sa môžete inšpirovať príbehom a preniesť ho do samotnej reality. Mate veľkú príležitosť bývať so svojou rodinou a užívať si spoločné chvíle. Zároveň si treba uvedomiť, že rodinný dom môžete časom využiť aj pre vaše deti, ktoré vyrastú. Určite by sa potešili, ak by malí takýto typ bývania. Využitie je všestranné, preto je dôležité zavolať nám a dohodnúť si obhliadku, kde si všetko spoločne prejdeme na mieste.

Rodinné domy sú situované na spoločnom pozemku s výmerou 300 m2.

Rodinný dom Vlárska ul. – technický stav

Ponúkame Vám na predaj 6i rodinný dom v pôvodnom stave s jedným podzemným a dvoma nadzemnými podlažiami a plochou strechou, ktorý je situovaný v radovej výstavbe rodinných domov IBV. Rodinný dom je osadený na mierne svahovitom pozemku, priamo prístupný z verejnej komunikácie (Vlárska ulica) a je napojený na verejný rozvod vody, plynu, kanalizácie a elektrickú prípojku. Rodinný dom bol podľa kolaudačného rozhodnutia odovzdaný do trvalého užívania v roku 1973.

ZASTAVANÁ PLOCHA –  307 m2

PODLAHOVÁ PLOCHA – 246 m2

Príslušenstvom je vstavaná garáž v suteréne rodinného domu. V rodinnom dome sa nachádzajú dve samostatné bytové jednotky vnútorným schodiskovým priestorom so železobetónovým schodiskom. Počas životnosti rodinného domu bola vykonaná lokálna rekonštrukcia hydroizolácie, výmena klampiarskych konštrukcií, menený zdroj kúrenia TÚV, menené radiátory, v dvoch nadzemných podlažiach menené výplne okenných otvorov, menené vstupne vchodové dvere, sanita a obklady v kúpeľni v suteréne a na poschodí, obnovená omietka priečelia, obnovené vnútorné omietky, čiastočný výmena elektroinštalácie a osadený bleskozvod.

DISPOZIČNÉ RIEŠENIE

1.PP (suterén) – samostatný vstup, chodba, 2xobývacia izba, práčovňa so zdrojom kúrenia a TÚV, kúpeľňa, samostatná toaleta, kuchynský kút, garáž

1.NP (prízemie) – vstupná hala, kuchyňa, kúpeľňa, samostatná toaleta, obývacia izba so vstupom na lodžiu orientovanú do dvora

2.NP (poschodie) – vstupná chodba, kúpeľňa s toaletou, 3x obývacia izba, z jednej obývacej izby je vstup na balkón orientovaný do ulice a z druhej obývacej izby  je vstup na balkón orientovaný do dvora

Rodinný dom Olivová ul. – technický stav

Ponúkame Vám na predaj 4i rodinný dom  s trojpodlažnou bytovou jednotkou s nadstavbou, ktorý je samostatne stojací. Rodinný dom je osadený na mierne svahovitom pozemku, priamo prístupný z verejnej komunikácie (Olivová ulica) a je napojený na verejný rozvod vody, plynu, kanalizácie a elektrickú prípojku.

Rodinný dom je prístupný hlavným vstupom z ulice Olivová z úrovne prízemia (1.NP) alebo zadným vstupom z dvora z úrovne suterénu (1.PP). Stavba je podľa kolaudačného rozhodnutia z roku 1996 definovaná ako garáž s prístavbou bytovej jednotky respektíve kolaudačného rozhodnutia z roku 2006 ako nadstavba rodinného domu.

ZASTAVANÁ PLOCHA –  193 m2

PODLAHOVÁ PLOCHA – 154 m2

Príslušenstvom je vstavaná garáž v prízemí rodinného domu. Stavba je určená predovšetkým na rodinné bývanie so samostatnými vstupmi. Z hľadiska funkcionality je rodinný dom rozdelený na dennú časť v suteréne a na prízemí a nočnú časť v obytnom podkroví.

DISPOZIČNÉ RIEŠENIE

1.PP (suterén) – zádverie, kuchyňa, kúpeľňa, samostatná toaleta, obývacia izba

1.NP (prízemie) – vstupná chodba, samostatná toaleta, obývacia izba

2.NP (poschodie) – kúpeľňa, samostatná toaleta, technická miestnosť, 2x obývacia izba

LOKALITA

Rodinné domy sú situované v jednej z najlukratívnejších častí lokalít rezidenčného bývania hlavného mesta SR v mestskej časti Bratislava – Nové Mesto, s dobrým napojením do centra mesta. V bezprostrednom okolí sa nachádzajú rodinné domy, ktoré sú využívané na bývanie respektíve podnikateľskú činnosť, Národný onkologický ústav, Slovenská zdravotnícka univerzita, Univerzitná knižnica, Univerzitná nemocnica, Ministerstvo zdravotníctva SR, Ministerstvo školstva, predajne, potraviny, pošta, zastávka MHD, reštaurácie, školy a mnoho iných prevádzok a služieb.

Zaujala vás táto ponuka?

Vyhľadávate takýto typ bývania?

Ak ste si odpovedali 2x áno, tak nás neváhajte ihneď kontaktovať.

 

Galéria nehnuteľnosti

Video

video image

Mapa

Kontaktujte nás

Mgr. Igor Molitoris

Manažér predaja

Porovnaj zoznamy